Ekipmanlarımız

Ekipmanlarımız bir seferde 35 kişiye aynı anda rafting yaptırmak için uygun sayıdadır. Yaz aylarında günün uzunluğu hesaba katıldığında fırtına rafting de ortalama 4 ila 5 tur yapıldığı için bir günde 140 civarında kişinin rafting sporunu yapması mümkündür.

rafting botlarımız 7+1 kişilik olup fırtına nehrinde rafting yapmak için son derece elverişlidir.

rafting yaparken en önemli malzemelerden olan küreklerimiz 1.60 cm olup palet kısmı kırılmaz plastik'ten üretilmişti

fırtına nehrinde rafting yaparken kullanılması zorunlu olan malzemelerden biride kask'tır dışı sert ancak kafanıza yerleştirdiğiniz zaman rahatlık ve güven verir.

yine rafting yaparken olmazsa olmaz olan can yeleklerimiz su yüzünde ortalama 100 kilo ağırlığı kaldıracak kapasitededir.

neopren giysiler genellikle soğuk havalarda tercih edilir. yaz aylarında nehir suyu ortalama 5 ile 15 derece arasında değiştiği için bu malzeme çok fazla kullanılmaz.

patiklerimiz yine çok fazla kullanılmayan bir malzemedir daha çok suyun sığ olduğu ağustos ve eylul aylarında tercih edilir taşlara çarpınca çeşitli travmaların oluşmasını engeller.

kara lastik aslında şimdilerde rafting sporunu yaparken kullanılmayan bir malzemedir ancak yöre insanı bu kara lastik ayakkabıyı dağda bayırda çamurda her yerde kullanır ve ayağını bi çok tehlikeden korur bu ekipmanı kullanmamızdaki amaç korumadan ziyade biraz da bu spora yöresel motif katmaktır