Hakkımızda

Fırtına rafting tesisi 2007 yılının mayıs ayında hizmete açıldı. RİZE’nin ARDEŞEN ilçesinde AYDER yolu üzeri 8. km'de bulunan tesisin inşaatı tam olarak 2 yıl sürdü büyük bir özveri ile mimarisi oluşturulan tamamen ahşap görünümlü tesisimiz zeminin sert kayalıklardan oluşmasından dolayı konumu çok özeldir. 

 

Fırtına deresinin 35 metre üstünde bulunan tesisimiz bir kartal yuvasını andırır. Tesisimizin coğrafi konumuda çok özeldir, bunun sebebi ise fırtına vadisinin diğer en önemli kolu olan zğem deresinin fırtına koluyla birleşme noktasının tesisimizin hemen altında olmasıdır. Buraya gelen misafirlerimizin tam bir doğal güzellik karesi olduğunu söyledikleri gözlenir. Tesisimizin en önemli özelliklerinden biride zemin hariç demir ve çimento kullanılmamasıdır. Mimari bu yüzden doğaseverlerin takdirini toplamıştır. 2500 metre kare alana kurulan tesisin 100 de 35’i kapalı diğer kalan kısmı ise açık çim bölgeden oluşur ve 250 kişiye hizmet verebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Rafting ve restoran hizmetleri dışında jeep safari, kano, kayak, snoboard,dağcılık ve treking organizasyonları profesyonel rehberler eşliğinde yapılmaktadır. Bünyesinde 8 rafting 4 kano 4 jeep safari 10 treking 10 dağcılık 2 snoboard ve iki kayak rehberi bulunmaktadır. Tesisimiz tamamen doğa turizmi ve alternatif turizm için kurulmuş olup bu tür aktiviteleri güçlendirerek devam etmektedir. Fırtına rafting tesisinin en önemli gördüğü şeylerden biri de fırtına vadisinin turizme kazandırılmasıdır bu yüzden 2 yılda bi çok festival ve bu tarz aktivitelere öncülük etmiştir. Ardeşen ilçesinde aktivitelerine devam eden (dokadak) doğu Karadeniz doğa sporları öncülüğünde 1. 2. Ve bu yıl 3. Sü düzenlenen uluslar arası fırtına rafting şenliği gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında tesisimiz yine bu yıl 4. sü düzenlenen Gola kültür ve sanat derneği öncülüğünde yeşil yayla festivaline ev sahipliği yapmıştır . bölgenin eko turizmde tercih edilmesi bürokrasi ve sanat dünyasınında dikkatini çekmiştir.

 

Bu yüzden bir çok ünlü bölgede raftingin ve doğal güzelliklerin tadını çıkarmıştır.

 

Tesisimiz doğa sporları dışında özel günler(düğün,nişan,toplantı ve özel yemekler) içinde hizmet vermektedir. Yöresel yemekleri işin ustaları servisleri ise tecrübeli garsonlar sunmaktadır.

 

Bir çok aktiviteyi içinde bulunduran fırtına rafting tesisi önümüzdeki yıllarda desteklerle hizmetini güçlendirecektir.

 

İbrahim Hakkı KUTANİS

FİRMA SAHİBİ

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.