Rehberlerimiz

Serdar KUTANİS ( yrd. antrenör)

1981 Yılında Rize nin Ardeşen ilçesinde doğdu bu ilçenin yamaçdere köyünde yaşayan serdar 4 yaşında yüzmeye başladı ama kimseden eğitim almadı kendi gibi bir su sevdalısı olan ve şu an muğlada gemi kaptanlığı yapan abisinin kendisine hiç acımadan akıntılı yerlere bırakması bu durumun sebeplerindendi. İlk ve orta öğrenim sürecinde’de serdarın bu sevdası devam etti ağaçlardan sallar yaparak ilkelde olsa rafting yapmaya başladı çünkü rafting tek kişilik şamyellerle çok eğlenceli olmuyordu. 1998 yılında kurulan (dokadak) kulubünün lisanslı rafting sporcusu oldu. 2004 yılında Atatürk üniversitesi meslek yüksek okulu makine bölümünü kazandı burayı bitirdikten sonra ise 2006 yılında yine aynı üniversitenin güzel sanatlar fakültesi müzik bilimleri bölümünü kazandı. Bu zaman çerçevesinde kano rafting federasyonu ve gelişmekte olan spor dalları federasyonunun düzenlemiş olduğu bir çok yarışa katıldı ve dereceler elde etti. Şu an hala Atatürk üniversitesi güzel sanatlar fakültesi müzik bilimleri bölümü 4.

Sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmekte olup fırtına rafting tesisinin deneyimli rehberlerindendir. Arkadaşları ona balık avcısı olduğu için lakabını dere böceği koymuştur.

 

Murat KANOĞLU (Fırtına murat) Rehber

13.06.1987 Yılında Rize’ nin Ardeşen ilçesinde doğan murat ilk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladı.. bu zaman zarfı içerisinde futbolla ilgilenen murat 2007 yılında futbol branşında profesyonel oldu. Bir yıl çaykur rizesporda forma giyen murat talihsiz bir sakatlık sonucu futbolu bırakmak zorunda kaldı. Ancak beden aktiviteleri ve spora olan ilgisi onu antrenörlük branşında beden eğitimi ve spor yüksek okulunu kazanmasına yardımcı oldu, bu zaman zarfı içerisinde rafting sporuna yoğunlaştı. Murat, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi nde 3. sınıfda öğrenimine devam etmek de olup fırtına rafting tesislerinin deneyimli rehberlerindendir. Arkadaşları ona fırtına murat lakabı ile hitap etmektedir.

 

ZAFER BAĞCI (apaçi) Rehber

1977 yılında Ardeşende doğdu.Rize Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi inşaat bölümünü bitirdi.

Zafer Fırtına'da raftinge çoçukluğunda kamyon şamrolleriyle başladığını ifade eder.Çoçukluğundan beri Fırtına Deresinin tek eğlencesi ve geçim kaynağı olduğunu söyleyen Zafer, Fırtınanın ekmeğini yiyerek büyümüştür.

Rafting sporunu kurucu üyelerinden olduğu DOKADAK spor kulübünde başlayan Zafer, Türkiye 2.ve 3.lüğü başarılarına imza atmış başarılı bir sporcudur.Arama kurtarma eğitimide alan rehberimiz, hayatını doğa sporlarına adamıştır.

 

AHMET AVCI ( Küçük Chee ) yrd. antrenör

1989 yılında rizede doğdu. Ekibimizin en genç olma ünvanını taşıyan Ahmet Che Guveara'ya olan hayranlığından dolayı Küçük Chee diye anılır.

Çok istediği beden eğitimi antrenörlük bölümünü düzenli bir çalışma sonunda kazandı. Genç yaşta kano branşında olimpik milli olmayı başaran Ahmet aynı zamanda WRC 2009 Rafting Dünya Şampiyonasında ayyıldız formayı giyerek en genç sporcu ünvanıyla ülkesini temsil etmiştir.Hem kano hem rafting branşında milli olan sporcumuzun hedefi spor akademisini bitirerek kano ve rafting branşında Türkiye'nin en iyi ismi haline gelmektir. Şu an kocaeli üniversitesi beden eğtimi spor yüksek okulu antrenörlük bölümünün 1. sınıfını okuyan , genç yaşına rağmen her iki branşta da milli olan aynı zamanda yardımcı antrenör arkadaşımız için bu hedef zor olmasa gerek diye düşünüyor kendisine başarılar diliyoruz.

 

YAVUZ MEHMETBAŞOĞLU (Dinamo) yrd.antrenör

1980 yılında Rize'de doğan rehberimiz Yavuz,bitmez tükenmez enerjisi ve kuvvetiyle ayyıldızlı ekibin dinamosu olmuştur.

WRC 2009 Dünya Rafting Şampiyonasında ayyıldız Rafting Milli takımının formasını giyerek ülkesini temsil eden rehberimiz,daha öncede Avrupa Şampiyonalarında botunun baş sağ önünde boy göstermiştir

Sporcusu olduğu Çaykur formasıylada birincilikler yaşayan rehberimiz,diğer milli sporcu rehberler gibi bu sporu yapmak isteyen istiratcilere güven vermektedir.